„A hipnózis a pszichoterápia legősibb formája a nyugati orvoslásban” – mondja David Spiegel professzor, a pszichiátria és magatartástudományok tanszék vezetője (Stanford University) -, „csak sarlatánságnak hitték. Valójában igen erőteljes eszköze annak, hogy befolyásoljuk gondolkodásunkat: hatalmat nyerjünk érzékelésünk és testünk fölött.”
Öt új zarándokutat fejlesztenek Skóciában, a "kaledóniai caminón" a kelta szentek nyomában...
A legtöbbünk ismer legalább egy olyan embert, aki mindig keserű, mindig boldogtalan, csupa...
Több mint 18 ezer ember boldogsági szintjét pontosan meg tudták jósolni a University College...
Születés és halál összefügg – aki megszületik, az halálra van ítélve. Legalábbis jelen...
A déjá vu (ejtsd: dézsávü) élményét mindenki ismeri. Ilyenkor úgy érezzük, hogy egy...
A keresztény egyház bőszen ellenzi, az összeesküvés-elméletek hívei az összes...
Ez a kérdéskör abba a kategóriába tartozik, amikor megtapasztaljuk, megérezzük, hogy bizony...
A pozitív gondolkodás erejéről rengeteg cikket, tanulmányt olvashatunk: ha képesek vagyunk a jót látni egy-egy helyzetben, könnyen átvészelhetjük a nehéz pillanatokat. Időnként azonban gyors megoldásokra is szükségünk lehet.
A lelki társ nem feltétlenül azonos a Nagy Ő-vel - sokkal inkább olyasvalaki, aki segít felnőtté válni, akár kemény leckék árán is.
Két párhuzamos világ, két párhuzamos történet. Bár majd fél évszázad választja el a kettőt egymástól, mégis összeköti őket a téren és időn átnyúló szerelem, szeretet érzése. Ezt a filmet mindenkinek látnia kell.
Az ember öt organikus érzékszervével (látás, hallás, ízlelés, tapintás, szaglás) tájékozódik a világban. Van azonban egy hatodik "érzékszervünk" is, a tudatunk. Ezt nevezik hatodik érzéknek is.